O spoločnosti Unica Holding, s.r.o.

Výrobou horčice sa zaoberáme od roku 1993. Svoj výrobný závod sme najprv postavili v spolupráci s maďarským partnerom, ktorý mal dlhoročnú tradíciu vo výrobe potravín. V roku 2004 došlo k zlúčeniu výrobnej a distribučnej spoločnosti pod jednu spoločnosť čím vznikla firma UNICA holding s.r.o s výlučne slovenským vlastníctvom.

Naša firma vyrába horčicu na základe pôvodného receptu, pričom používa tie najkvalitnejšie suroviny. Svoje produkty distribuujeme do siete predajní v Slovenskej republike. Zameriavame sa najmä na slovenského spotrebiteľa. Za roky našej existencie sme zistili čo ovplyvňuje jeho rozhodovanie a svoje výrobky pripravujeme podľa jeho chutí a požiadaviek na obal.

Vyrábame dva základné druhy horčice, plnotučnú a kremžskú a jeden druh ochutenej horčice, francúzsku.

Pri výrobe nepoužívame žiadne konzervačné ani iné chemické prídavné látky a umelé farbivá. Všetky suroviny ktoré spracovávame majú pôvod na Slovensku alebo v Českej republike.

Sme malá firma, takže na výslednom produkte všetci veľmi úzko spolupracujeme. Našim najdôležitejším cieľom je prinášať spotrebiteľom kvalitný, chutný produkt s výživovou hodnotou. Nenechali sme sa vplyvom pôsobenia zahraničých reťazcov zatlačiť k zníženiu kvality našich produktov na úkor spotrebiteľa.

Naopak v roku 2011 sme na trh priniesli novinku, našu radu „ svätokrížskych horčíc“ pri výrobe ktorých postupujeme podľa úplne starých pôvodných receptov a spotrebiteľom vieme ponúknuť výrobky prvotriednej kvality. Týmto sa snažíme podporiť slovenský trh kvalitnými slovenskými produktmi.

V roku 2011 sme ukončili komplexnú výmenu technologických zariadení a v súčastnej dobe vyrábame a plníme svoje produkty na najmodernejších zariadeniach s vysokým dôrazom na hygienu a bezpečnosť.

Okrem horčice prinášame na Slovenský trh paprikové krémy v tubách. Jedná sa o pôvodné maďarské príchute do jedál, ktorých etablovaním na náš trh sa zaoberáme už od roku 1993. Slovenský spotrebitelia si tento produkt veľmi obľúbili a používajú ho v kuchyni ako dochucovadlo.